Рис достатньо популярний гарнір для багатьох українців, однак деякі господині уникають та бояться його готувати.

Здавалось би рецепт приготування рису досить простий, втім ця крупа є досить примхлива у приготуванні, і бувають випадки коли ідеальний гарнір злипається та перетворюється у незрозумілу масу.

Варений рис. Кадр з "Youtube"
Варений рис. Кадр з "Youtube"

Щоб готувати смачний та розсипчатий рис достатньо знати кілька простих порад.

Ведуча програми МастерШеф Тетяна Литвинова у своєму кулінарному YouTube-блозі поділилася секретами, як правильно варити розсипчастий рис.

Популярні новини зараз
Посилення мобілізації в Україні: як позбавлятимуть прав ухилянтів Тарифи просто непідйомні для пенсіонерів: українці тікають від "Київстар" Боржникам за комуналку приготували болісне випробування: юрист розповів, до чого готуватися Українці намагаються зберегти своє майно перед законом про мобілізацію: що хочуть встигнути
Показати ще

Щоб при відварюванні рис не злипався, його треба правильно підготувати.

Варений рис. Кадр з "Youtube"
Варений рис. Кадр з "Youtube"

Треба ретельно промити рис під холодною проточною водою, тоді, під час варіння він не буде злипатися.

Наступний секрет — співвідношення води до рису.

На упаковці не дарма пишуть, якою кількістю води треба заливати рис. Ідеальна формула — на одну склянку рису має йти півтори склянки води.

Коли солити рис?

Найкращий час, щоб підсолити рис настає після того, які він закипить. Тоді можна сміливо посолити рис та трохи зменшити вогонь.

Найважливіший секрет ідеального рису: щоб крупа в результаті не перетворилася на кашу, а була розсипчастою, не можна перемішувати рис до моменту кипіння. Навіть після закипання бажано не чіпати рис аж до його повного приготування.

Варений рис. Кадр з "Youtube"
Варений рис. Кадр з "Youtube"

Час приготування зазвичай залежить від виду крупию
Якщо це пропарений, білий круглий або довгий сорт рису, то достатньо буде 20 хвилин варіння. Бурому рису треба від 30 до 40 хвилин, а дикий рис вариться понад годину.

Нагадаємо, чим може бути корисною і небезпечною куркума: переваг стільки ж, як і недоліків.