Без гречки дуже складно уявити більшу частину української кухні. І звичайно, що для дуже великої кількості українців - це улюблена крупа. Тим не менш, багато жителів європейських країн не поділяють наше кохання в цій "золотій" крупі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНе можна сказати, що в їх магазинах звична коричнева крупа зовсім відсутня, але на столах вона нечасто буває. Це зауважує багато українських переселенців.
Давайте розбиратися, чому ж у Європі не їдять гречану крупу.
Чому гречку не їдять у Європі та Америці
Не можна сказати, що європейці зовсім не знають про гречку. У Франції, Німеччині та інших країнах популярні страви з гречаної крупи – млинці, тістечка, печиво та хліб. У магазинах гречку можна купити в зеленому (несмаженому) вигляді - її люблять прихильники здорового харчування та діабетики. Продається і коричнева крупа, але не користується великим попитом.
Щоб розібратися, чому так сталося, заглибимося в історію гречки. Батьківщиною цієї культури вважається Китай. В Україні ця крупа популярна упродовж багатьох століть. Українці дізналися про неї від скіфів та сарматів, а ті запозичили гречку у кочових азійських племен. Особливо популярною каша стала після навали Батия.
У країнах Європи, які не входили до складу Золотої Орди, звичка їсти гречану кашу не склалася. Багато європейців не знали про гречку або вирощували її в невеликих кількостях, віддаючи перевагу звичним пшениці та житу. До того ж, для них незвичним є специфічний гречаний смак.
Таким чином, основна причина, чому в інших країнах не їдять гречку, - це відсутність багатовікової звички вживання гречаної каші. Немає традиції – немає й попиту товар. А отже, агрохолдинги не вирощуватимуть непопулярну крупу у великих обсягах.
Ось чому в Європі гречку сприймають швидше як корм для худоби, а на обідньому столі вважають дивиною.
Нагадаємо, задоволення чи біль? Навіть один кухоль пива провокує подагру.
Раніше повідомлялося, кому краще утриматися від персиків та абрикосів: як вони впливають на здоров'я.
Також, і в чай, і в суші: лікар шокувала цими властивостями імбиру, чи можна їсти щодня.