Українці дочекалися сезону гарбуза, який розпочинається у жовтні та триває до весни. Це дуже корисний та смачний продукт, який варто обов'язково включити до раціону.

Щоб вибрати стиглий гарбуз, потрібно знати про деякі нюанси. Наприклад, кашу варять з м'якого плоду, а от випікати краще твердий гарбуз.

Гарбузи / фото: Pixabay
Гарбузи / фото: Pixabay

Саме з цієї причини потрібно розібрати у сортах, їх лише три. Почнемо з великоплідних – це помаранчеві плоди зі світлою шкіркою, які довго зберігаються, а також ідеально підходять для гарнірів, супів та запікання.

Твердокорі - з округлою формою, жорсткою шкіркою і без зайвої солодощі, а підходять для м'ясних страв. Мускатні – вважаються найсолодшими. Вони невеликих розмірів, легко очищаються та підходять для каші та десертів.

Популярні новини зараз
Відомий блогер розсекретив урологу роман із Анною Трінчер: "Вона зателефонувала дружині..." Що не можна робити, якщо вас зупинили ТЦК: інструкції від юриста ТЦК посилюють правила перевірок військовозобов'язаних Ухилянтам скасовують куплені відстрочки: чоловіків чекають масові перевірки
Показати ще

Гарбуз, фото: pixabay.com
Гарбуз, фото: pixabay.com

Коли вибиратимете гарбуз, зверніть увагу на його колір, який говорить про вміст вітаміну А та інших корисних речовин. Якщо м'якоть гарбуза яскрава, значить вона стигла. Також стиглість визначається стукотом – якщо звук глухий та чіткий, можна сміливо брати.

Подивіться на хвостик - він має бути темним і сухим. Гарбуз без плодоніжки зберігається недовго.

І ще один важливий фактор – це розмір гарбуза. Маленькі вважаються найсолодшими, а у великих м'якуш може бути сухий і навіть гірчити, тому варто купувати плід не більше 5 кг.

гарбузи, фото Pxhere
гарбузи, фото Pxhere

Нагадаємо, що оцет допоможе виявити підробку: як вибрати найкращий мед восени.

Раніше ми повідомляли, де і як правильно зберігати банани. Неправильне зберігання псує фрукт.

Також стало відомо, що оливкова олія буде свіжою і запашною: як правильно зберігати.